5 הסיבות המובילות שזוגות מחפשים טיפול זוגי

0

 

אנשי מקצוע מייעוץ זוגי נפגשים עם זוגות שחווים מצוקה בתוך מערכת היחסים שלהם. אמנם כל סיטואציה היא ייחודית, אבל יש כמה בעיות נפוצות שזוגות רבים מתקשים להתמודד איתם, ואלה נוטים להיות הכוח המניע מאחורי הבחירה לעבוד עם חבר מועצת נישואין למען שיפור הקשר.

להלן כמה מהסיבות האופייניות לכך שזוגות מחפשים ייעוץ זוגי:

1. אחד מבני הזוג או שניהם שוקלים, או שברו את קשר הנאמנות

להפרת האמון כאשר בן הזוג בוגד יכולה להיות השפעות שליליות פיזיות ופסיכולוגיות כאחד. אלה יכולים לתרגם למערכת היחסים בדרכים שעלולות לחבל בתיקון הדרוש. סליחה ובנייה מחדש של האמון עשויים להיות אפשריים רק בהתערבות של חבר מועצת נישואים צד ניטרלי.

2. בעיות שימוש בסמים

למרבה הצער, שימוש בסמים עלול להמיט הרס על משפחות וזוגות. בהשוואה לבגידה,מטפלת זוגית מומלצת  זה יכול לגרום לחוסר אמון להתקיים, ועלול לגרום לפחד וטינה. ייעוץ נישואין עשוי להיות נחוץ בנוסף לטיפול בשימוש בסמים כדי להגדיר מטרות ויעדים לקראת הפיכת יחידת הנישואין לבטוחה יותר והבנה רבה יותר של הנושאים המעורבים.

3. שינויים בכספים / אבטלה

הסתגלות לשינויים באורח החיים והרגלי ההוצאות עקב נסיגה כלכלית או אבטלה ארוכת טווח עלולה לגרום לבעיות כעס והערכה בתוך מערכת היחסים. ניהול לקוי של כסף או שינויים בכספים יכולים להיות השפעות הרסניות על נישואים. עבור חלקם, הפרישה עשויה להוות שינויים פיננסיים לא מתוכננים בנוסף להסתגלות לאורח חיים חדש. חלק מהזוגות מסוגלים להתמודד עם הצרות הללו רק על ידי שיתוף חבר מועצת נישואין מקצועי חסר פניות שיסייע להם להגדיר סטנדרטים חדשים ששניהם מסכימים לעבוד עליהם יחד.

4. בעיות אינטימיות

לעתים קרובות בעיות אינטימיות הן תוצאה של רגשות לא מובעים. כשהתקשורת מתקלקלת, זוגות נסוגים מבן זוגם ברמה הפיזית והרגשית כאחד. עבודה עם חבר מועצת נישואין יכולה לסייע במקור השורש לבעיות שמובילות לבעיות אינטימיות.

5. גידול ילדים ומיזוג משפחות

זוגות מסוגלים לפתור את הבעיות שיש להם בתוך מערכת היחסים שלהם, אך לעיתים קרובות זקוקים לסיוע בכל הנוגע לחילוקי דעות בנוגע לגידול ילדים. לשילוב של משפחה חורגת יש עוד יותר סיבוכים, ולצמוח יחד למשפחה חדשה נדרשת לעתים קרובות סיוע מקצועי כדי להנחות ולכוון את האנרגיה של כל אדם לקראת ראיית החוזקות והיתרונות של האנשים בתוך התא המשפחתי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *