כיצד טיפול זוגי עוזר בהדבקת מערכות יחסים?

0

 

אושר וצער הם שני צדדים של מטבע. אומרים שאהבה עיוורת וקל יותר ליפול לתוכה מאשר לקום. אנשים אכן מתחייבים ונכנסים למערכת יחסים, אולם פעמים רבות לא מצליחים לשמור עליה יותר מדי זמן. במשך הזמן מתחילות לזרום מצוקה ועצבות ודברים מתחילים להיות מרע לגרוע. נראה ששני אנשים שחיים תחת קורת גג לא מקיימים אינטראקציה זה עם זה במשך זמן רב מה שמוביל לעיתים קרובות לבעיות קשות והם מתחילים לשבור מערכת יחסים.
מערכות יחסים יקרות, ויש לטפל בהן בצורה רגישה.

כמו שאנחנו דואגים לדברים האהובים עלינו, בין אם זה מכונית או גאדג’ט ומספקים להם תחזוקה ותדלוק שוטף או שירות, כך גם מערכות היחסים שלנו שאנו לוקחים לרוב כמובנים מאליהם. אנחנו מתחילים לעבוד על שיפור מערכות היחסים שלנו רק כאשר הנזק הגדול נגרם. אומרים שכשבעיה מתפרצת עדיף לפתור אותה פה ושם אבל באופן מוזר בזוגיות אנחנו עושים בדיוק את ההיפך.

מכיוון שלא ננקטים טיפול נאות בהתחלה, הם צריכים לפנות לאחר מכן לייעוץ שבמילים פשוטות הוא טיפול זוגי שבו הם נעזרים ומייעצים על ידי יועץ מקצועי,מטפלת זוגית מומלצת  ופסיכולוג על מנת ליישב את הקונפליקטים בין השניים. . טיפול זה מתאים לכל סוג של מערכת יחסים, בין אם זה צעיר, מבוגר, זוגי, נשוי, מאורס, מעורב, זוגות הומוסקסואלים וכו’.

הטיפול עשוי להיות שונה עבור כל הזוגות בהתאם לאופי הבעיות והתחומים שהם זקוקים לעזרה, עם זאת, יש לו מאפיינים בולטים והם:

מאפיינים

• התרכזות בבעיה ספציפית

• תרומה אקטיבית מצד המטפל בהתייחסות לזוגיות כמכלול ובשיתוף שניהם.

• התמקדות בפתרון.

• קביעת מטרת הטיפול הברורה.

שלבים:

• זה מתחיל עם סדרה של שאלות סטנדרטיות לגבי התובנה של מערכת היחסים, נקודת המבט של הפרט, ההיסטוריה המשפחתית והרקע

• לאחר מכן המטפל יעזור לבני הזוג לברר את הנושא ולהמשיך בטיפול על בסיס זה. עם זה, הוא גם חולק את עמדותיו לגבי נקודות החוזק של מערכת היחסים ביניהם וקושר את הרוח.

• כאשר הטיפול נמשך, המטפל מנסה לעזור לבני הזוג להבין את הקשר וההיבטים המשתנים שלו תוך שימת דגש על הנושא המרכזי.

• השלב האחרון הוא לשנות את ההתנהגות של בני הזוג, לשפר את התקשורת ולעזור להם לקיים אינטראקציה בצורה שונה ולשם כך הם אף מייעדים איזושהי משימה לבני הזוג שאותה הם צריכים ליישם תוך כדי אינטראקציה על בסיס יומיומי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *